inhuis bij HuisjeinTilburg: Plissés, Gordijnen en Jaloezieën

Sinds maart 2025 wonen Britt van HuisinTilburg en haar vriend Niels in hun eengezinswoning. Na een flinke verbouwing kreeg het huis stap voor stap steeds meer vorm. Pas eind mei 2026 was ook de keuken helemaal af. “Daarvoor zaten we nog met een kraan boven een emmer. Raambekleding was eigenlijk een van de laatste stappen waar we ons mee bezig gingen houden,” vertelt Britt. Toen de grote verbouwing achter de rug was, werd het tijd voor de finishing touch. Met raamdecoratie van inhuis plaza maakten Britt en Niels hun interieur compleet. Het resultaat is een sfeervol geheel waarin de raamdecoratie mooi aansluit bij de rest van hun woning.

Op de benedenverdieping koos Britt voor een combinatie van gordijnen en plissés. De zachte stoffen brengen warmte en sfeer in de leefruimte, terwijl de plissés zorgen voor de gewenste privacy en lichtinval. In de badkamer en werkkamer koos ze juist voor jaloezieën: een strakke en praktische oplossing waarmee het licht eenvoudig naar wens kan worden geregeld.

Welke sfeer of uitstraling wilden jullie creëren?

Britt: “Onze woonstijl is hotel-chique en dat wilden we ook graag terug laten komen in de raamdecoratie. De gordijnen en plissés voegen echt iets toe aan de ruimte. Het voelt meteen warmer en sfeervoller en alles vormt nu veel meer één geheel. Wat we vooral mooi vinden, is hoe de stoffen gedurende de dag veranderen. Wanneer overdag de zon naar binnen schijnt, krijgen ze een prachtige warme uitstraling. ’s Avonds komt juist de eigen kleur van de stof sterker naar voren. Zo ziet de raamdecoratie er op ieder moment van de dag net even anders uit.”

Waarom hebben jullie voor deze kleur gordijnen, dit materiaal en de transparantie gekozen?

“Licht was voor ons een van de belangrijkste factoren. We wilden graag zoveel mogelijk natuurlijk licht in huis behouden, omdat de ruimtes daardoor opener en groter aanvoelen. In ons interieur komen veel beige-, bruin- en andere warme tinten terug, dus we zochten een kleur die daar mooi bij aansluit.
Daarnaast houden we van materialen met een subtiele glans. De gekozen stof heeft een beige basis en verandert mee met de lichtinval. Als de zon erop valt, ontstaat er een bijna zilverachtige gloed. Dat geeft de gordijnen net dat chique effect dat goed past bij onze hotel-chique woonstijl.

Ook de transparantie vonden we belangrijk. Er komt veel natuurlijk licht binnen, terwijl we toch voldoende privacy hebben en zelf naar buiten kunnen kijken. Het geweven effect van de stof geeft de gordijnen bovendien een mooie, luxe uitstraling.”

Jullie hebben in verschillende ruimtes andere keuzes gemaakt.

Britt: “In de badkamer hebben we bewust voor iets anders gekozen. In ons vorige huis hadden we zwarte raamdecoratie, maar dat vonden we al snel te hard en zwaar ogen. Daarom kozen we nu voor een zachte crème-/taupetint die mooi opgaat in de ruimte. Eerst dachten we aan een houtlook, maar vanwege vocht en condens kregen we het advies om voor aluminium te kiezen. Dat is in een badkamer een praktische en duurzame keuze.”

“De jaloezieën geven in de badkamer precies de privacy die we nodig hebben. Je sluit ze eenvoudig tijdens het douchen en zet ze daarna weer open om te ventileren.

In de werkkamer kozen we wel voor een houtlook, omdat die mooi aansluit bij de rest van ons interieur en de ruimte meteen meer sfeer geeft. Ook kunnen we het licht makkelijk regelen, zodat fel zonlicht niet stoort tijdens het werken of op het beeldscherm.”

Zijn er specifieke details waar jullie extra blij mee zijn?

“Vooral de stoffen springen er voor ons uit. Als het zonlicht erop valt, zie je pas echt hoe mooi het materiaal is. Ook de combinatie van de verschillende soorten raamdecoratie vinden we erg geslaagd. Daarnaast merken we praktische voordelen: de ruimte klinkt minder hol en bij de ramen voelt het minder koud aan. Dat maakt het geheel niet alleen sfeervoller, maar ook aangenamer.”

Hoe zijn jullie bij inhuis plaza terecht gekomen?

“Via een goede vriendin, Larissa, kwamen we bij inhuis plaza terecht. Zij had een fijne ervaring en tipte ons. Omdat we voor bijna de hele woning raamdecoratie zochten, zijn we eerst naar de showroom gegaan voor inspiratie. Daarna kwam er iemand bij ons thuis om alles in te meten. Vanuit onze zoektocht en de wederzijdse interesse ontstond uiteindelijk de samenwerking.”

Waren er vooraf nog verwachtingen of twijfels?

“We hebben ervoor gekozen om alle raamdecoratie zelf te monteren. Vooraf vonden we dat best spannend, maar uiteindelijk bleek het verrassend eenvoudig en was alles zo gemonteerd.”

Producten

Plissé Max | inhuis
Systeemkleur: Wit
Duette kleur: C310
Uitvoering: Dubbellaagse plissé
Bediening: Kunststof ketting
Referentie: Woonkamer

Wavegordijn | Vadain
Gordijnmodel: Comfort
Stofkeuze: Yaffa KH 190 Linen
Referentie: Woonkamer en Keuken

Houten Jaloezieën 50mm | inhuis
Lamelkleur: Beige
Bediening: Hout modern
Referentie: Werkkamer

Aluminium Jaloezieën 50mm | inhuis
Lamelkleur: Wit mat  (5221)
Bediening: Transparant
Referentie: Badkamer

Fotografie: Emma Groenenboom en LEFF media

Heb je na het lezen van onze blog nog vragen? Onze specialisten helpen je graag in één van onze showrooms of neem contact op met onze klantenservice. Liever persoonlijk advies aan huis? Maak direct een adviesafspraak!

Elise Mudde avatar

Gerelateerde artikelen

Scroll naar boven